standard-title Esencje kwiatowe Bacha

Esencje kwiatowe Bacha

Terapia Esencjami kwiatowymi dr Bacha jest popularnym systemem medycyny naturalnej, której twórcą jest angielski lekarz, naukowiec i homeopata – doktor Eduard Bach. Jest naturalną metodą przywracania równowagi psychiczno-emocjonalnej za pomocą ekstraktów z dziko rosnących roślin.

W czasach współczesnych często żyjemy pod presją czasu, w stresie, pod wielką presją na osiągnięcie sukcesu zawodowego i finansowego. To wszystko negatywnie wpływa na psychikę, kondycję, na jakość naszego snu.
Pojawiają się obniżenie nastroju, depresja, złe samopoczucie, frustracja, niepokój, strach, przygnębienie, brak wiary w siebie, poczucie winy, żal, osamotnienie. Brakuje również energii i radości życia. To obniża możliwość regeneracji podczas snu (pogarsza jakość snu), utrudnia zrelaksowanie się, uniemożliwia rozwój prywatny oraz zawodowy. Taki stan utrzymujący się przez dłuższy czas skutkuje negatywnym wpływem na jakość życia.

Cechy terapii prowadzonej przy pomocy ekstraktów doktora Bacha:

  • wprowadzenie harmonii na poziomie osobowości (równoważąc stany psychiki)
  • szybkie równoważenie stanów emocjonalnych nie dopuszczające do pojawienia się objawów fizycznych będących ich skutkiem
  • możliwość stosowania bez względu na wiek i stan zdrowia, również w czasie ciąży
  • są bezpieczne dla dzieci, można podawać noworodkom i małym dzieciom
  • do stosowania dla zwierząt do usuwania negatywnych stanów psychiki, które wpływają na ich sposób reagowania
  • ekstrakty są naturalne, pozbawione działań ubocznych, działają w łagodny sposób
  • ekstrakty nie prowadzą do uzależnień oraz nie zakłócają innego leczenia medycznego
  • Terapia Esencjami dr Bacha może być wykorzystywana jako metoda podstawowa lub wspierająca leczenie

Prawidłowo dobrane, nie ograniczają się jedynie do wpływu na aktualne emocje i nastrój, ale poprzez działanie na bardzo głębokim poziomie potrafią także zrównoważyć zaburzenie powstałe nawet w bardzo odległym czasie.
Czasami źródło problemów tkwi głęboko, nie zawsze jesteśmy świadomi, że aktualne emocje, problemy ze zdrowiem, niemożność odnalezienia siebie mogą być skutkiem tego czego doświadczyliśmy przed laty.

Esencje kwiatowe dr Bacha to 38 ekstraktów, z których każdy odpowiada określonym stanom emocjonalnym lub cechom charakteru.
Skład mieszanki Esencji Bacha ustalany jest indywidualnie dla każdej osoby.
Mieszanki przygotowywane są przez farmaceutkę z oryginalnych ekstraktów wytwarzanych w The DR E.Bach Centre w Mount Vernon w Anglii.

Rejestracja na wizytę w Gabinecie ProSalus

Krople Bacha

Esencje dr Bacha

 

Choroby nigdy nie wyleczy się współczesnymi materialistycznymi metodami, a to z tego prostego powodu, że przyczyna choroby nie jest materialistyczna. To, co uznajemy za chorobę, jest jedynie stadium o wiele głębiej tkwiącego braku uporządkowania”

dr-bach

dr Euard Bach (1886-1936)

lekarz medycyny, patolog, immunolog, bakteriolog, homeopata, twórca siedmiu nozod (szczepionki bakteryjne) zwanych nozodami Bacha. stworzył naturalny system leczniczy oparty o przygotowywane metodami homeopatycznymi ekstrakty z dziko rosnących roślin i drzew.